404 VIEME PRVÍ: Kto získa tohtoročnú Nobelovu cenu za mier? « Moral&Banal

VIEME PRVÍ: Kto získa tohtoročnú Nobelovu cenu za mier?

BRATISLAVA, OSLO (MoBa) Od vzniku samostatnej Slovenskej republiky sa v takmer všetkých krčmových debatách kladie nástojčívá otázka: prečo Slovensko stále nemá nositeľa Nobelovej ceny?

 

Máme skvelú správu! Z kruhov blízkych veci sme sa dozvedeli, že laureátom Nobelovej ceny bude konečne Slovák. A to nie hocijakej, ale rovno Nobelovej ceny mieru.

 

Táto cena je symbolom. Udeľuje sa osobám, ktoré veľkou mierou prispeli k spájaniu ľudí rôznych názorov, pohľadov či vierovyznaní. Tento rok je len jediný kanidát, ktorému sa zdanlivo hlúpou témou podarilo stmeliť rodiny, ktoré sa teraz každú nedeľu do krvi hádajú pri obede, pracovné kolektívy, ktoré sa vzájomne nerozprávajú, farníkov v kostoloch, ktorí odchádzajú v polovici kázní, či ľudí na sociálnych sieťach, ktorí sú schopní vzájomne sa úrážať aj do 4. ráno.

 

Cenu preto zaslúžene získa Anton Chromík. V jeho prípade ide v podstate cenu za celoživotné dielo, pretože toto nie je prvá lastovička jeho vytrvalej snahy o porozumenie v spoločnosti. Svoju kariéru totiž začal ako tvrdý a nekompromisný vyjednávač takzvanej Vatikánskej zmluvy, ktorá pred rokmi spoločnosť stmelila tak, že sa z toho rozpadla vláda.

 

Srdečne blahoželáme a prajeme veľa síl do ďalšieho boja. Pretože mamka a ocko. A tak to skrátka je.

 

pošli na vybrali.sme.sk

čítajte viac v rubrike zo sveta

RTVS expanduje: kupuje Facebook

NEW YORK, (MoBa) Slovenský mediálny gigant RTVS sa rozhodol expandovať. A to nie hocijako.…

ŠOK: Slováci nenastúpia proti Čechom!

HELSINKI, MoBa Po slastnom opojení z víťazstva nad Kanadou prišla pre slovenských fanúšikov studená sprcha.…

Šport sa pravdepodobne zruší

 

LONDÝN, (MoBa) Sťažnosti bežca Oscara Pistoriousa po finálovom behu na 200m na londýnskej Paralympiáde majú tvrdú dohru.…