404 UEFA zvažuje 44 rozhodcov na každý zápas « Moral&Banal

UEFA zvažuje 44 rozhodcov na každý zápas

BRATISLAVA, LAUSANE, (MoBa) Minulý rok Európska futbalová únia (UEFA) začala s experimentálnym nasadzovaním piatich rozhodcov na zápasy Ligy majstrov a Európskej ligy. Tento experiment sprevádzala kampaň „Teraz vidíme viac“. Šéf UEFA Michel Platini je s experimentom spokojný: „Som spokojný na 500%“, vyjadril sa pre uefa.com.

Napriek tomu zaznievajú aj kritické hlasy. Napríklad pán Jozef zo Zázrivského výčapu v ankete uviedol: „Rozhodcovia vidia rovnaké hovno ako predtým“.

Okrem oficiálnych chválospevov čelných predstaviteľov UEFA sa však objavujú aj kritické hlasy. Náš zdroj, ktorý nechcel byť menovaný, uviedol, že na technicko-metodickej komisii UEFA už zaznel aj návrh, aby rozhodcov bolo 22. „Každý rozhodca by mal na starosti svojho hráča. To by prispelo k jednoznačnejším rozhodutiam v kritických situáciách“, myslí si nemecký člen komisie. Jeho francúzsky kolega si myslí, že by si rozhodcovia zaslúžili kratší pracovný čas, aby sa mohli lepšie sústrediť. „Tak, ako máme vo Francúzsku 35 hodinový pracovný týždeň, rozhodca by mal pracovať maximálne 70 minút“, uviedol. Bulharský kolega mu kontroval, že to tak vyzerá už aj dnes. Taliansky člen komisie upozornil na možnosť korupčného správania rozhodcov a navrhol, aby nad každým arbitrom bdel ešte jeden nezávislý komisár. Na zápas by tak dohliadalo 44 rozhodcov a traja delgáti UEFA. Návrh podporil aj Ukrajinský a Rumunský zväz.

UEFA teraz čaká na stanovisko Ivana Kmotríka, ktorý prostredníctvom svojho hovorcu uviedol, že takýto model by výrazne zaťažil rozpočet jeho priemyselného impéria a slovenský zástupca návrh podporí, len ak sa nebude týkať domácich súťaží. Situáciu naďalej pozorne sledujeme.

pošli na vybrali.sme.sk

čítajte viac v rubrike šport

Slovenská štafeta vážne ohrozuje dominanciu Jamajky

BRATISLAVA, (MoBA) Správa o štafetovom štrajku slovenských učiteľov poriadne vystrašila svetových rekordérov z Jamajky.…

KONEČNE: Futbal bude prerušovaný reklamou

BRATISLAVA, ŽENEVA (MoBa) Konečne sa kompetentní zobudili. Po dlhoročnom tvrdošijnom odmietaní dnes vyslyšali nárek futbalových fanúšikov a pristúpili k dlhočakávanému kroku.…

Slovan do KHL aj s Golonkom

BRATISLAVA, (MoBa) Bratislavský Slovan by mal od budúcej sezóny hrávať v prestížnej KHL.…