404 Šport sa pravdepodobne zruší « Moral&Banal

Šport sa pravdepodobne zruší

 

LONDÝN, (MoBa) Sťažnosti bežca Oscara Pistoriousa po finálovom behu na 200m na londýnskej Paralympiáde majú tvrdú dohru. Postihnutý športovec, ktorý sa na olympiáde prebojoval medzi zdravými športovcami až do semifinálového rozbehu, cítil po paralympijskom finále sklamanie. Sťažoval sa, že jeho súper, ktorý ho porazil, mal dlhšie protézy.

 

Táto sťažnosť vyvolala silnú polemiku medzi športovcami z ostatných odvetví i laickou verejnosťou. Yohan Blake podal sťažnosť, že jeho krajan a držiteľ 3 zlatých medailí z Londýna Usain Bolt je vyšší, má dlhšie nohy a tak mal neférovú výhodu.

 

Sťažovali sa aj japonskí basketbalisti. Američania sú vyšší, lepšie skáču, takže konkurencia je nemožná. K protestom sa pridali aj menej úspešní vzpierači. Je podľa nich nefér, že víťazi jednotlivých kategórii sú silnejší a tak vyhrávajú.

 

Svetový šport tak čaká dlhoročný lock-out, keďže si jednotliví športovci nevedia prísť na meno. Verejnosť sa pýta: je fair, keď je niekto silnejší, rýchlejší a šikovnejší a teda poráža svojich súperov? My si myslíme, že nie.

-jpc-

pošli na vybrali.sme.sk

čítajte viac v rubrike šport

Slovan do KHL aj s Golonkom

BRATISLAVA, (MoBa) Bratislavský Slovan by mal od budúcej sezóny hrávať v prestížnej KHL.…

Slovenská štafeta vážne ohrozuje dominanciu Jamajky

BRATISLAVA, (MoBA) Správa o štafetovom štrajku slovenských učiteľov poriadne vystrašila svetových rekordérov z Jamajky.…

Róbert Fico postaví národný futbalový štadión!

BRATISLAVA, (MoBa) Dočkali sme sa! Po rokoch trápenia má ubolený slovenský futbalový fanúšik nádej na lepšie časy.…