404 ŠOK: Slováci nenastúpia proti Čechom! « Moral&Banal

ŠOK: Slováci nenastúpia proti Čechom!

HELSINKI, MoBa Po slastnom opojení z víťazstva nad Kanadou prišla pre slovenských fanúšikov studená sprcha. Slovenský výber ústami svojho českého kormidelníka Vladimíra Vůjtka oznámil, že na semifinálový duel proti českému tímu nenastúpi.
 
Bojkot je reakciou na zatknutie stredočeského hajtmana Davida Ratha. Ten sa dnes z väzenia vyjadril: „Spatřuji ve svém případu paralelu s příběhem Julie Tymošenkové, i ona je ve vězení, i ona čelí obvinění z korupce.”
 
Väzba Julie Tymošenkovej spôsobila bojkot prezidentského summitu na Jalte a nemecká kancelárka Angela Merkel chce aj bojkot futbalových majstrovstiev Európy. “Vidíme tam príliš veľa spoločných menovateľov, jednoducho, ak chceme, aby svetu vládla demokracia, musíme byť konzistentní”, uviedol manažér reprezentácie Otto Sýkora.
 
S bojkotom súhlasí aj bývalý prezident SZĽH Juraj Široký: “Začína sa hon na čarodejnice. Každý z nás je obviňovaný z korupcie, každý z nás je taká malá Julia Tymošenková”. Prezident a veľký fanúšik hokeja Ivan Gašparovič sa k bojkotu nevyjadril. Na Jaltu síce cestovať chcel, ale semifinále majstrovstiev sveta bojkotuje aj tak, pretože účasť na ňom mu prekazil nejaký zbytočný summit NATO v Chicagu.
 
Správu aktualizujeme
-gz-

pošli na vybrali.sme.sk

čítajte viac v rubrike šport

Róbert Fico postaví národný futbalový štadión!

BRATISLAVA, (MoBa) Dočkali sme sa! Po rokoch trápenia má ubolený slovenský futbalový fanúšik nádej na lepšie časy.…

Škandál v Lige Majstrov: tajní agenti priamo na ihrisku!

LAUSANNE, BRATISLAVA (MoBa) Vo vzduchu visí nový škandál. O plánoch UEFA so štyridsiatimištyrmi (44) rozhodcami na každý zápas sme už informovali skôr.…

KONEČNE: Futbal bude prerušovaný reklamou

BRATISLAVA, ŽENEVA (MoBa) Konečne sa kompetentní zobudili. Po dlhoročnom tvrdošijnom odmietaní dnes vyslyšali nárek futbalových fanúšikov a pristúpili k dlhočakávanému kroku.…