404 Sadzobníky poplatkov bude mať aj prokuratúra a súdy « Moral&Banal

Sadzobníky poplatkov bude mať aj prokuratúra a súdy

BRATISLAVA, (MoBa) Po tom, ako minister vnútra Róbert Kaliňák zverejnil presný sadzobník pokút pre motoristov, svitá na lepšie časy aj v iných sférach.

 

O sadzobníku uvažuje aj Generálna prokuratúra a Ministerstvo spravodlivosti. Doteraz ste pri opletačkách so zákonom museli veci vybavovať podľa citu a s neistým výsledkom. Po novom by vám mal prácu uľahčiť sadzobník poplatkov.

 

Róbert Kaliňák nové sadzobníky ohlásil na tlačovej konferencii s Robertom Ficom.

“Po šetrivej reforme verejnej správy, ktorá opäť ustanoví Národné Výbory, sú sadzobníky ďaľším krokom k úspornejšiemu fungovaniu štátu. Doteraz museli súdy aj prokuratúra vyvíjať obrovské úsilie, ktoré bolo len naoko a všetky poplatky skončili na súkromných účtoch. Po novom budú ma občania možnosť uhradiť poplatok priamo do štátnej kasy. Súdy sa tak odbremenia od zbytočnej záťaže, skrátia sa prieťahy a bežní občania dostanú svoje tresty načas. Okrem toho má toto opatrenie pozitívny efekt na štátny rozpočet – súdy aj prokuratúra zoštíhlejú a štátny rozpočet naberie, ako tuto, vedľa sediaci kolega Fico.”

 

Z nového sadzobníka sa tešia aj prominenti. “Konečne. Koľko času a nervov som mohol ušetriť a pritom stačilo len zaplatiť”, povzdychol si nevinný Andrej Ďurkovský.

“Za to, že Karol pár ľudí schoval, sme museli žiť ako štvaná zver a tiež sa schovávať. Keby toto fungovalo predtým, mohli sme žiť spokojný život bez týchto divadielok”, kvílila nám do telefónu herečka Zuzana Marošová, toho času na Belize.

 

Našli sa však aj odporcovia nového opatrenia. Ivan Lexa uviedol: “Je fakt, že by to takto bolo jednoduchšie. Ale ja mám rád výzvy. Vďaka absencii sadzobníka som na úteku schudol 70kg. Keby sadzobník existoval, doteraz mi smrdí z huby a som tlstý ako prasa. To by som ani na koníkoch nemohol jazdiť. Nemyslím bielych (smiech)”

 

Prinášame aj prehľad doteraz schválených poplatkov:

 

Ak ste napríklad podozriví z niekoľkých vrážd, sadzba Okresného súdu za procesnú chybu bude 50000 Eur, pri súdoch vyšších stupňov sa platba násobí treťou odmocninou výšky životného minima.

 

Ak potrebujete precedentné rozhodnutie o tom, že lykožrútov treba vyrúbať, podnet generálnej prokuratúry na nezmyselné trestné stíhanie bude stáť 500 000 Eur plus v prípade úspešného konca, 10% zo zarobenej sumy.

 

Ak vás nahrá spravodajská služba pri preberaní úplatku, poplatok za stratenie nahrávky bude 20000Eur.

 

Prezidentská amnestia na zneužitie spravodajských služieb a mnohonásobné vraždy vás vyjde v základe na 1 000 000 Eur x rozdiel v hmotnosti pred a po ukončení trestného stíhania.

 

Kompletný sadzobník je ešte v príprave, dočkať by sme sa ho mohli do konca roka. O podobnom sadzobníku už teraz uvažuje aj Úrad pre verejné obstarávanie. Čaká sa na stanovisko Únie sponzorov politických strán.

 

-rk-

 

Aby sa o novom sadzobníku dozvedelo čo najviac ľudí, podporte tento článok na vybrali.sme.sk, alebo iných obľúbených zabijákoch času. Ďakujeme!

pošli na vybrali.sme.sk

čítajte viac v rubrike z domova

Tašky z antihmoty: víťazstvo ekológie!

BRATISLAVA, CERN, (MoBa) Pokrok naozaj nie je možné zastaviť. Už niekoľko rokov vývoj ekologických nákupných tašiek postupuje míľovými krokmi.…

ANKETA: Otázky pre prezidentských kandidátov

BRATISLAVA, POPRAD (MoBa) Zaujali nás početné ankety, ktoré sa prezidentských kandidátov pýtajú všetko možné i nemožné.…

Galko to s priamou demokraciou myslí vážne!

BRATISLAVA, (MoBa) Exminister obrany to s priamou demokraciou myslí vážne. Počas plodnej debaty na nemenovanej sociálnej sieti sa verejne prihlásil hneď k niekoľkým bodom novovzniknuvšej Ústavy, ktorú napísali internety.…