404 RTVS expanduje: kupuje Facebook « Moral&Banal

RTVS expanduje: kupuje Facebook

NEW YORK, (MoBa) Slovenský mediálny gigant RTVS sa rozhodol expandovať. A to nie hocijako. Manažment pod vedením Miloslavy Zemkovej a bližšie nešpecifikovaného poradcu, ktorého ľudia blízke zdroju volajú „Ivko“, sa rozhdol využiť zaváhanie investičnej banky Morgan Stanley. Tá spôsobila rozruch pri spustení verejného obchodovania spoločnosti Facebook Inc. na burze v New Yorku.
 
Je známe, že hoci Morgan Stanley nestratila, noví akcionári boli z prepadu akcií sociálnej siete rozladení a akcie sa snažili húfne predávať.
To využila RTVS a stala sa jedným z najväčších akcionárov Facebook Inc. RTVS má s internetom bohaté skúsenosti. Výška investícii do webových projektov za ostatných 10 rokov sa blíži k hodnotám, aké vykazujú giganty ako Yahoo! a Google.
 
Nový mediálny web RTVS má byť previazaný so sociálnymi sieťami, obsahovať bude streamy všetkých televíznych aj rozhlasových programových služieb, multimediálne obsahy či správy. “Chceme, aby to ľudí pritiahlo, aby mohli reagovať, chýbala nám interaktivita. Pôjde o kompletné mediálne centrum,” uviedol pre server Medialne.sk Tibor Tarábek, šéf techniky RTVS.
 
Akvizícia sociálnej siete je zároveň v súlade so sociálnou politikou novej vlády. Kúpu odobrili aj sociálni partneri, šéfovia sociálnych podnikov a radoví zamestnanci Sociálnej poisťovne. Zároveň s novou akvizíciou prejte RTVS spod kurately Ministerstva kultúry pod Ministerstvo práce, sociálných sietí a rodiny.
 
Skúsený manažment RTVS by mal Markovi Zuckerbergovi pomôcť aj s problematickou ziskovosťou Facebooku. Tento problém je im totižto dôverne známy a potýkali sa s ním skôr, ako sa pán Zuckerberg narodil.
 
V blízkej dobe príde aj k rebrandingu a RTVS sa zmení na RTVSFCBK. RTVS sa hodí aj ostatná akvizícia Facebooku, server Instagram.com. Túto aplikáciu na zdieľanie fotografií chce využiť namiesto monoskopu.

pošli na vybrali.sme.sk

čítajte viac v rubrike kultúra

Tomáš Janovic sa pravdepodobne zbil sám

BRATISLAVA (MoBa) V stredu, 18. apríla došlo k poľutovaniahodnej udalosti. Na tele spisovateľa Tomáša Janovica a jeho manželky sa objavili poranenia.…

Čo si o kvótach na slovenskú hudbu myslia osobnosti?

BRATISLAVA, (MoBa) Známych osobností sme sa spýtali, ako hodnotia nový zákon, ktorý určí percento slovenskej hudby v slovenských rádiách.…

Jaro Slávik: Svoju budúcnosť vidím ružovo

BRATISLAVA, BAKU (MoBa) Jaro Slávik, drsný kat talentových show, známy producent a bývalý instantný politik, čelí škandálu.…