404 Prielom v kauze cestárska soľ! « Moral&Banal

Prielom v kauze cestárska soľ!

VARŠAVA, (MoBa) Vyšetrovanie v kauze cestárska soľ naberá na obrátkach. Okrem priamych vinníkov celej aféry, kde hlavní podozriví predávali posypovú cestársku soľ ako jedlú a zarobili tak mnoho miliónov zlotých, prišlo aj na ďalšie závažné obvinenia. Poľský špeciálny vyšetrovateľ nezostal len na povrchu a kauzu začal so svojim tímom prešetrovať hĺbkovo.

 

„Soľ nie je prvý prípad, kedy poľskí obchodníci boli za pár zlotých ochotní priotráviť svojich spoluobčanov i občanov krajín postihnutých exportom poľským potravín. Dlho som tomu nevel prísť na kobylku, ale nakoniec sa to azda podarilo. Teraz čakáme na výsledky expertíz zo ženevských laboratórii“, uviedol hlavný vyšetrovateľ, inšpektor Krzystof Lewandowski.

 

Podľa zdroja blízkeho vyšetrovaniu sa Lewandowskému podaril obrovský prelom. Zdroj bol natoľko vzrušený, že prezradil viac:

„Pri bežnej analýze DNA páchateľov inšpektor prikázal podrobnú analýzu sekvencií DNA a objavil istú anomáliu. Teraz to preverujú práve v Ženeve. Ukazuje sa, že láska inšpektora Lewandowského k seriálu CSI mala svoje opodstatnenie“.

 

Ako sa nám podarilo zistiť, génoví inžinieri izolovali v DNA páchateľov nový chromozóm, pracovne nazvaný „W“, ktorý svojim nositeľom spôsobuje nutkavú potrebu podvádzať na kvalite. Pod rôznymi zámienkami a s asistenciou poľského Centrálneho úradu vyšetrovania (CBŠ), boli počas niekoľkých týždňov zozbierané vzorky DNA viacerých výrobcov potravín, nábytku, či topánok a analýza len potrvrdila hypotézu inšpektora Lewandowského. Všetci podnikatelia, ktorí mali problémy s kvalitou svojich výrobkou boli zároveň nositeľmi w-chromozómu.

 

Výsledky výskumu teraz podliehajú overovaniu a na najbližšom kongrese Medzinárodnej spoločnosti pre psychiatrickú genetiku (ISPG) má byť ohlásený nový objav, ktorý sa predbežne nazýva Lewandowského syndróm.

V kuloároch sa špekuluje, či Sejm nepríjme zákon zakazujúci pacientom s Lewandowského sýndrómom pracovať v obchode. Maršálek sejmu off-record predpokladá, že všetkým postihnutým bude ponúknuté pracovné miesto v štátnej správe. Ako vraví staré príslovie, soľ je stále nad zlotý.

-az-

pošli na vybrali.sme.sk

čítajte viac v rubrike zo sveta

Kurva Dr. Rath! Tomu sa hovorí smola!

PRAHA, (MoBa) Tomu sa hovorí smola. Jeden z najpopulárnejších českých politikov a hajtman stredočeského kraja Dr.…

Tisíce ľudí oslavovalo znovuzvolenie Hermana van Rompuya

BRATISLAVA, BRUSEL (MoBA) Tisíce ľudí vyšlo v piatok do bratislavských ulíc spontánne osláviť znovuzvolenie Hermana van Rompuya za prezidenta Európskej Únie.…

Šport sa pravdepodobne zruší

 

LONDÝN, (MoBa) Sťažnosti bežca Oscara Pistoriousa po finálovom behu na 200m na londýnskej Paralympiáde majú tvrdú dohru.…