404 OSTRÉ: Ohradenie « Moral&Banal

OSTRÉ: Ohradenie

Európa vrávorá na pokraji krachu. Investície do inzercie sa drasticky scvrkávajú, budúcnosť je neistá, šancu prežiť majú len najsilnejšie médiá.

 

Pisálkovia z denníka SME (Petit Press) to veľmi dobre vedia. Vydesene sledujú rozmach mediálneho impéria Moral&Banal, ktoré od svojho raketového nástupu (sinice 2002) zaslúžene a nemilosrdne likviduje podobné zbytočné plátky, ktoré svojou pseudožurnalistikou len zaberajú miesto poctivej novinárčine.

 

Minulý piatok sa hlásna trúba kleptoburžoázneho petrosionizmu (SME, Petit Press) odhodlala k poslednémy zúfalému a zákernému útoku: vo svojom nechutnom pamflete “Horiace domy začali lietať” doslova prirovnáva Moral&Banal k americkému paškvilu “The Onion”, neslávne známemu prekrúcaním pravdy, úmyselnou manipuláciou a zámerným zavádzaním verejnej mienky. (Navyše, v redakcii Moral&Banal nie je len on i on, ale aj jedna ona.)

 

My, zástupcovia pravidelného občasníka Moral&Banal, dôrazne protestujeme proti očierňovania nášho dobrého mena, ktoré sme si vybudovali desaťročím úprimnej novinárčiny! Vyprosujeme si akékoľvek špekulácie o súvislostiach medzi obsahom nášho média a takzvanou realitou. SMEčkári, budíček! Pochopte konečne: pravda je to, čo napíšeme my.

 

Vieme, že tlačené médiá dnes čelia kríze vlastného raison d’être. Papierové noviny s nástupom smartfónov a tabletov novej generácie a s nevídaným rozmachom internetu stratili svoje pôvodné poslanie, počiatočný dôvod svojej existencie: informovanie verejnosti, šúpanie zemiakov, balenie varenej sliepky či núdza na toalete? Všetko toto dnes smartfón či tablet zvládne lepšie, rýchlejšie a elegantnejšie. There’s an app for it, right, Steve?

 

Áno, tlačené noviny to dnes nemajú ľahké a ani v budúcnosti ich nečaká nič pekné. A práve tak to má byť, presne tak je to správne! Pretože budúcnosť dnes patrí tým, ktorí dokážu načúvať potrebám obyčajných ľudí, dokážu s nimi hovoriť ich jazykom a ponúkať im to, o čom ani netušili, že to chcú. Budúcnosť, to je poctivá, chlapská novinárčina – bez falóšnych Tónov, bez lži a bez pretvárky. Taká, akú robíme my v Moral&Banal.

 

Milé sebestredné SME, práve ti ušiel vlak do stanice Zajtra. Dobre sa dívaj – Moral&Banal ti máva z posledného vozňa. Láska a lož konečne víťazí nad pravdou a nenávisťou. V diaľke už silnie hukot žeravej kométy.

 

Šáteček a sbohem, dinosauri!

 

 

(rvr&)

 

foto: hookershooter.com

 

 

 

Zaujal Vás tento text? Podporte ho na facebooku a vybrali.sme.sk, nech sa o ňom dozvie čo najviac ľudí! Kliknite nižšie:

pošli na vybrali.sme.sk

čítajte viac v rubrike z domova

Týždeň v skratke 25. január

BRATISLAVA, (MoBa) Vláda chce stavať PPP diaľnicu okolo Bratislavy. Bude stáť len dvojnásobok ceny podobného projektu vo Viedni, čo zas, povedzme si úprimne, nie je na túto vládu až také hrozné.…

Učiteľov v školách nahradí Váhostav

BRATISLAVA, (MoBa) Avizovaný štrajk učiteľov má zaujímavé rozuzlenie. Prišlo k nemu po relácii Sobotné Dialógy v Slovenskom rozhlase, kde premiér Fico konečne objasnil, v čom je problém.…

Minister financií Peter Kažimír: 300 eur je viac ako dosť. Keď nemáte dcéru a psa

Minister financií Kažimír v televíznej debate vyhlásil, že by dokázal vyžiť z mesačného príjmu 300 eur.…