404 OSTRÉ: Ohradenie « Moral&Banal

OSTRÉ: Ohradenie

Európa vrávorá na pokraji krachu. Investície do inzercie sa drasticky scvrkávajú, budúcnosť je neistá, šancu prežiť majú len najsilnejšie médiá.

 

Pisálkovia z denníka SME (Petit Press) to veľmi dobre vedia. Vydesene sledujú rozmach mediálneho impéria Moral&Banal, ktoré od svojho raketového nástupu (sinice 2002) zaslúžene a nemilosrdne likviduje podobné zbytočné plátky, ktoré svojou pseudožurnalistikou len zaberajú miesto poctivej novinárčine.

 

Minulý piatok sa hlásna trúba kleptoburžoázneho petrosionizmu (SME, Petit Press) odhodlala k poslednémy zúfalému a zákernému útoku: vo svojom nechutnom pamflete “Horiace domy začali lietať” doslova prirovnáva Moral&Banal k americkému paškvilu “The Onion”, neslávne známemu prekrúcaním pravdy, úmyselnou manipuláciou a zámerným zavádzaním verejnej mienky. (Navyše, v redakcii Moral&Banal nie je len on i on, ale aj jedna ona.)

 

My, zástupcovia pravidelného občasníka Moral&Banal, dôrazne protestujeme proti očierňovania nášho dobrého mena, ktoré sme si vybudovali desaťročím úprimnej novinárčiny! Vyprosujeme si akékoľvek špekulácie o súvislostiach medzi obsahom nášho média a takzvanou realitou. SMEčkári, budíček! Pochopte konečne: pravda je to, čo napíšeme my.

 

Vieme, že tlačené médiá dnes čelia kríze vlastného raison d’être. Papierové noviny s nástupom smartfónov a tabletov novej generácie a s nevídaným rozmachom internetu stratili svoje pôvodné poslanie, počiatočný dôvod svojej existencie: informovanie verejnosti, šúpanie zemiakov, balenie varenej sliepky či núdza na toalete? Všetko toto dnes smartfón či tablet zvládne lepšie, rýchlejšie a elegantnejšie. There’s an app for it, right, Steve?

 

Áno, tlačené noviny to dnes nemajú ľahké a ani v budúcnosti ich nečaká nič pekné. A práve tak to má byť, presne tak je to správne! Pretože budúcnosť dnes patrí tým, ktorí dokážu načúvať potrebám obyčajných ľudí, dokážu s nimi hovoriť ich jazykom a ponúkať im to, o čom ani netušili, že to chcú. Budúcnosť, to je poctivá, chlapská novinárčina – bez falóšnych Tónov, bez lži a bez pretvárky. Taká, akú robíme my v Moral&Banal.

 

Milé sebestredné SME, práve ti ušiel vlak do stanice Zajtra. Dobre sa dívaj – Moral&Banal ti máva z posledného vozňa. Láska a lož konečne víťazí nad pravdou a nenávisťou. V diaľke už silnie hukot žeravej kométy.

 

Šáteček a sbohem, dinosauri!

 

 

(rvr&)

 

foto: hookershooter.com

 

 

 

Zaujal Vás tento text? Podporte ho na facebooku a vybrali.sme.sk, nech sa o ňom dozvie čo najviac ľudí! Kliknite nižšie:

pošli na vybrali.sme.sk

čítajte viac v rubrike z domova

Nákaza na Pohode: Čo je za tým?

TRENČÍN, (MoBa) Najpopulárnejší a svetovo uznávaný festival Bažant Pohoda má nepríjemnú dohru.…

Bratislava oslavuje: cyklochodník bol lacný, garáž bude menšia

BRATISLAVA, (MoBa) V Bratislave sa opäť dejú veci. Obrovské víťazstvo primátora Ftáčnika nad developerom na Kollárovom námestí oslavujú občania spontánne v uliciach.…

Dotácie pre SCP: Učitelia chystajú generálny štrajk!

BRATISLAVA, RUŽOMBEROK, (MoBa) Deti sa do školy tešili márne.…