404 M. Filko: Zdravý zrak je luxus. Bude zdanený. « Moral&Banal

M. Filko: Zdravý zrak je luxus. Bude zdanený.

BRATISLAVA, (MoBa) Nový šéf Inštitútu pre finančnú politiku Martin Filko sa s deficitom babrať nebude. V ostatnom čase poskytol niekoľko rozhovorov, kde pospolitú milionársku verejnosť ubezpečil, že si zaslúžia istoty vyšších daní. Majetkové dane tak zrejme konečne dobehnú zvrhlých milionárov z bratislavských panelákov, ktorí žijú na úkor obyčajných ľudí. „Keď si niekto môže dovoliť platiť 30 rokov hypotéku za 3-izbák v Ružinove, tak je z definície bohatý“, uviedol Filko.

A pri bytoch sa to nekončí. Daň z luxusu by mala postihnúť aj ďalších ľudí užívajúcich nenáležité výhody. „Zdravé oči sú luxus, ktorý nemá každý, preto každý dobre vidiaci občan bude platiť daň 1000 Eur za každé zdravé oko. Aby bolo opatrenie korektné, zavedieme odpočítateľnú položku. Momentálne prebieha diskusia, či bude vo výške jednej, alebo dvoch dioptrií,“ pokračuje M. Filko.

Daň z luxusu sa pozdáva aj niektorým opozičným poslancom. Málovravný Rudolf Chmel (Most-Híd) uviedol, že luxusom je aj možnosť trepať hovadiny do médii a blogov, takže by sa mala zdaniť aj táto možnosť. Proti tomuto návrhu ostro vystúpil Igor Matovič za asistencie Alojza Hlinu. Ten off-record uviedol, že trepanie nezmyslov nie je luxus, ale choroba a daniť trepanie nezmyslov je rovnaké, ako daniť vozíčkarov za to, že sedia na riti, prípadne hluchých, za to, že nepočúvajú. Tieto tézy započul aj pán Filko a celkom sa mu zapáčili. Všetci menovaní sa tak majú na čo tešiť.

-rk-, foto: hnonline.sk

pošli na vybrali.sme.sk

čítajte viac v rubrike ekonomika

Daň z príjmu stúpne: občania aj firmy oslavujú

BRATISLAVA, (MoBa) Dočkali sme sa. Premiér Róbert Fico ohlásil zvyšovanie daní.…

Hospodársky zázrak v Žehre: Mižigár možno dostane Nobelovku!

ŽEHRA, (MoBa) Sen Roberta Fica o istotách, ktoré si ľudia skutočne zaslúžia, sa začína stávať realitou.…

Plyn opäť zlacnie, tentokrát o 135%!

BRATISLAVA, (MoBa) Nastupujúci premiér Robert Fico v sobotu potrvrdil nomináciu Petra Kažimíra do funkcie ministra financii.…