404 Konečne: Stop diskriminácii v jedálnych lístkoch « Moral&Banal

Konečne: Stop diskriminácii v jedálnych lístkoch

VIEDEŇ, BRATISLAVA (MoBa) Kampaň Rakúskej reštauračnej asociácie obchodnej komory (RRAOK) proti rasizmu na jedálnom lístku naberá na obrátkach. V ťažení proti cigánskej pečienke chcú pokračovať aj na medzinárodnom poli. Prostredníctvom svojich atašé a obchodných radcov vyzvali svojich kolegov v iných krajinách, aby upozornili na nevhodné názvy jedál, ktoré diskriminujú rôzne skupiny obyvateľstva. Podľa hovorcu  RRAOK sa iniciatíva stretla s pozitívnym ohlasom a už zbierajú prvé podnety.
 
Ozvala sa skupina viedenských občanov, ktorých diskriminujú pochutiny ako viedenský rezeň, či viedenská káva. Asociácia obyvateľov Paríža (AoP) zas poslala demarš na Slovensko, a okamžite žiada zastaviť výrobu parížskeho šalátu. Černohorskí aktivisti ostro protestujú proti černohorskému rezňu a námietka prišla aj z bývalej sovietskej republiky Tatarstan. Nepozdáva sa im ani biftek, ani omáčka, ktorá ich diskriminuje.
 
“Je to bytostný problém dnešného sveta. Ak sa nám podarí zastaviť tento šialený rasizmus, bude to sviatok pre každého jedného Tatára. Roky sme trpeli tieto konštantné útoky, snažili sa nám zapchať oči aj uši importom demokracie a iných panských huncútstiev, ale už je tomu koniec. Od zajtra nastupujeme na cestu slobody a prosperity”, uviedol prezident Tatarskej republiky Rustan Minnichanov v plamennej reči.
 
Hnutie silnie aj v Hamburgu a hrozí, že mnohé reťazce s rýchlym občerstvením budú musieť premenovať svoje hlavné jedlá, pretože hamburgre bytostne urážajú jeho obyvateľov. Napätie stúpa aj v Maďarskom Szegede a v prípade, že sa segedínsky guľáš nevytratí z jedálnych lístkov, hrozia odvetnými opatreniami.
 
„Počet podnetov neustále rastie. Momentálne ich kategorizujeme a v blízkej budúcnosti podáme návrh na vymenovanie špeciálneho vysokého (cca. 200cm) komisára OSN, ktorý by na potieranie diskriminácie v jedálnych lístkoch dohliadal. Veríme, že táto iniciatíva zlepší spolunažívanie  menšín a väčšín na našej krásnej planéte“, uviedol hovorca RRAOK

-co-

pošli na vybrali.sme.sk

čítajte viac v rubrike zo sveta

RTVS expanduje: kupuje Facebook

NEW YORK, (MoBa) Slovenský mediálny gigant RTVS sa rozhodol expandovať. A to nie hocijako.…

Kurva Dr. Rath! Tomu sa hovorí smola!

PRAHA, (MoBa) Tomu sa hovorí smola. Jeden z najpopulárnejších českých politikov a hajtman stredočeského kraja Dr.…

Rovnodennosť má byť po celý rok

BRUSEL, (MoBa) Európska komisárka pre rovnosť príležitostí Viviane Reding predložila návrh na zavedenie celoročnej rovnodennosti.…