404 KONEČNE: Futbal bude prerušovaný reklamou « Moral&Banal

KONEČNE: Futbal bude prerušovaný reklamou

BRATISLAVA, ŽENEVA (MoBa) Konečne sa kompetentní zobudili. Po dlhoročnom tvrdošijnom odmietaní dnes vyslyšali nárek futbalových fanúšikov a pristúpili k dlhočakávanému kroku. Futbal bude mať reklamné prestávky.

 

Problémy so 45 i viac minút trvajúcimi polčasmi kulminovali v poslednej dekáde. Výrobcovia piva investovali obrovské sumy do propagácie spojenia futbalu a piva. Fanúšikovia naslúchali, no mali problém.

 

„Predstavte si, že vylúchate Corgoň z jedenapólitrovky. No čo sa stane? Chce sa vám za 20 minúť šťať. A nedá sa. Alebo sa dá a potom dá just niekto gól akurát, keď ste na hajzli“, sťažoval sa napríklad pán Stanislav z Bobrovca. Pán František z Mokrolúh mal zas iný problém: „Som prostatik. Musím močiť. Krátko. Často.  Nemám kedy“, uviedol prerušovane.

 

Popularita futbalu však zasiahla nielen mužov, ale i ženy: „Na futbal ma namotal frajer. Je to dobré. Len polčas je tak dlhý, že si nestihnem zapamätať značku šampónu, čo používa Carles Puyol. Mali by reklamu dávať častejšie“, povzdychla si Ingrid z Trenčína.

 

Takéto a podobné hlasy sa ozývali aj iných krajínách, a tak sa exekutíva rozhodla konať. Reklamy sa budú vysielať aspoň trikrát za polčas. Aby bolo kedy, FIFA rozhodla, že sa zavedú technické prostriedky na skúmanie sporných momentov.

 

„Rozhodca dostane pokyn z réžie, kedý ma byť sporný moment. Preruší hru. V televízii sa môže otočiť reklamný blok a rozhodca zatiaľ rozsúdi spornosť predmetného momentu. Musíme rešpektovať záujmy našich divákov“, uzavrel futbalový pravek sympatický prezident FIFA Sepp Blatter.

 

-mp-

pošli na vybrali.sme.sk

čítajte viac v rubrike šport

UEFA zvažuje 44 rozhodcov na každý zápas

BRATISLAVA, LAUSANE, (MoBa) Minulý rok Európska futbalová únia (UEFA) začala s experimentálnym nasadzovaním piatich rozhodcov na zápasy Ligy majstrov a Európskej ligy.…

Škandál v Lige Majstrov: tajní agenti priamo na ihrisku!

LAUSANNE, BRATISLAVA (MoBa) Vo vzduchu visí nový škandál. O plánoch UEFA so štyridsiatimištyrmi (44) rozhodcami na každý zápas sme už informovali skôr.…

Slovan do KHL aj s Golonkom

BRATISLAVA, (MoBa) Bratislavský Slovan by mal od budúcej sezóny hrávať v prestížnej KHL.…