404 KONEČNE: Futbal bude prerušovaný reklamou « Moral&Banal

KONEČNE: Futbal bude prerušovaný reklamou

BRATISLAVA, ŽENEVA (MoBa) Konečne sa kompetentní zobudili. Po dlhoročnom tvrdošijnom odmietaní dnes vyslyšali nárek futbalových fanúšikov a pristúpili k dlhočakávanému kroku. Futbal bude mať reklamné prestávky.

 

Problémy so 45 i viac minút trvajúcimi polčasmi kulminovali v poslednej dekáde. Výrobcovia piva investovali obrovské sumy do propagácie spojenia futbalu a piva. Fanúšikovia naslúchali, no mali problém.

 

„Predstavte si, že vylúchate Corgoň z jedenapólitrovky. No čo sa stane? Chce sa vám za 20 minúť šťať. A nedá sa. Alebo sa dá a potom dá just niekto gól akurát, keď ste na hajzli“, sťažoval sa napríklad pán Stanislav z Bobrovca. Pán František z Mokrolúh mal zas iný problém: „Som prostatik. Musím močiť. Krátko. Často.  Nemám kedy“, uviedol prerušovane.

 

Popularita futbalu však zasiahla nielen mužov, ale i ženy: „Na futbal ma namotal frajer. Je to dobré. Len polčas je tak dlhý, že si nestihnem zapamätať značku šampónu, čo používa Carles Puyol. Mali by reklamu dávať častejšie“, povzdychla si Ingrid z Trenčína.

 

Takéto a podobné hlasy sa ozývali aj iných krajínách, a tak sa exekutíva rozhodla konať. Reklamy sa budú vysielať aspoň trikrát za polčas. Aby bolo kedy, FIFA rozhodla, že sa zavedú technické prostriedky na skúmanie sporných momentov.

 

„Rozhodca dostane pokyn z réžie, kedý ma byť sporný moment. Preruší hru. V televízii sa môže otočiť reklamný blok a rozhodca zatiaľ rozsúdi spornosť predmetného momentu. Musíme rešpektovať záujmy našich divákov“, uzavrel futbalový pravek sympatický prezident FIFA Sepp Blatter.

 

-mp-

pošli na vybrali.sme.sk

čítajte viac v rubrike šport

Šport sa pravdepodobne zruší

 

LONDÝN, (MoBa) Sťažnosti bežca Oscara Pistoriousa po finálovom behu na 200m na londýnskej Paralympiáde majú tvrdú dohru.…

Róbert Fico postaví národný futbalový štadión!

BRATISLAVA, (MoBa) Dočkali sme sa! Po rokoch trápenia má ubolený slovenský futbalový fanúšik nádej na lepšie časy.…

Škandál v Lige Majstrov: tajní agenti priamo na ihrisku!

LAUSANNE, BRATISLAVA (MoBa) Vo vzduchu visí nový škandál. O plánoch UEFA so štyridsiatimištyrmi (44) rozhodcami na každý zápas sme už informovali skôr.…