404 Kastelán z Krásnej Hôrky sa sťahuje do hausbótu! « Moral&Banal

Kastelán z Krásnej Hôrky sa sťahuje do hausbótu!

BRATISLAVA, (MoBa) Nedávne nešťastie na hrade Krásna Hôrka pohlo emóciami väčšiny národa. K sume z poistného plnenia pribudlo hneď niekoľko zbierok, ktoré by mali pomôcť vrátiť národnú kultúrnu pamiatku do pôvodného stavu.

Tragédia mala však neblahý vplyv aj na osudy jednotlivcov. O nešťastníkoch, ktorí požiar spôsobili toho už bolo popísaného dosť, rovnako ako ministroch, ktorí namiesto jedenia prasiatok a iných pochutín vo vlastných centrálach, merali ďalekú cestu z Bratislavy, aby sa stihli tváriť vážne a zároveň ešte vo večernom spravodajstve v deň volieb. Zaujímavý je najmä osud kastelána. Po ničivom požiari dostal pyrofóbiu (strach z ohňa) a na čas zmizol.

Vďaka šťastnej náhode sa nám ho podarilo odhaliť v Jarovciach na dunajskom ramene. Verejnosť totiž zaujal nový štýlový hausbót. My sme sa rozprávali s jeho budúcim majiteľom:

MB: „Je pravda, že hausbót, ktorý sa objavil vo viacerých slovenských médiách je Váš?“
Kastelán: „Áno je to tak. Po traumatickom zážitku nedokážem žiť na mieste, kde nie je blízko voda“.

MB: „Prečo ste sa rozhodli pre takúto architektúru? Chceli ste vytŕčať z davu?“
Kastelán: „Je to celkom inak. Za tučné odstupné, ktoré som po podaní výpovede dostal, som oslovil firmu stavajúcu hausbóty. Pôvodný návrh v holandskom štýle mi však jatril čerstvé rany. Hausbót bez strechy totiž silno pripomínal pohľad na Krásnu Hôrku po požiari. To by som asi neustál, tak som architekta požiadal o drobné úpravy. Teraz mi môj nový domov pripomína krásne časy, ktoré som zažil na mojom milovanom hrade“.

Hausbót kastelána z Krásnej Hôrky

K ďalším otázkam sme sa už nedostali, pretože ex-kastelán (56) sa nekotrolovateľne rozplakal a nedokázal ďalej komunikovať. Želáme mu, aby sa v príjemnom prostredí Jaroveckého ramena čo najskôr dostal do životnej pohody.

-mb-

pošli na vybrali.sme.sk

čítajte viac v rubrike kultúra

Kauza Bezák: Slováci zhrešili, príde spravodlivý trest

VATIKÁN, PIEŠŤANY, PREŠOV (MoBa) Pápeža rozhnevala reakcia slovenských veriacich na odvolanie arcibiskupa Bezáka.…

POZVÁNKA: Nájdite sa už 1. apríla

BRATISLAVA (TS) Tentokrát nielen psy a mačky, ale aj voličmi opustené politické strany a politici dostanú opäť šancu v Horskom parku v nedeľu 1.…

EXKLUZÍVNE: Ukážka z knihy Patrika Tkáča “Ako zarobiť bez štátu”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O týždeň prinesieme aj druhú kapitolu.