404 Kaliňák: Gorila 3D sa objaví v sieti IMAX « Moral&Banal

Kaliňák: Gorila 3D sa objaví v sieti IMAX

BRATISLAVA, (MoBa) Na žiadosť poslancov informoval v utorok minister vnútra Robert Kaliňák o vývoji v kauze Gorila. Podľa neho je pokrok uspokojivý a členovia vyšetrovacieho teamu „vytvárajú mapu, ktorá už dnes nie je 2D, ale začína byť aj 3D“ (zdroj: sme.sk)

 

Reportérom MoBa sa podarilo zistiť, že 3D verzia slovenskej Gorily by mala obohatiť sieť kín s technológiou IMAX. Kaliňák by bol podľa vlastných slov rád, aby sa pri tejto príležitosti IMAX vrátil aj na Slovensko. „Sme vláda istôt pre občanov, preto sme pôvodný projekt vyšetrovania kauzy Gorila pozmenili. Z neistých obvinení, ktoré aj tak nikto nečaká, na istý zisk pre naše ťažko skúšané verejné financie,“ vysvetlil pre MoBa Kaliňák.   

 

Vyšetrovatelia momentálne rokujú napríklad s firmou Coca-Cola. Kaliňák však kategoricky vylúčil, že pôjde o spoločný investičný projekt: „Gorila je naše rodinné striebro. Nebudeme ho predávať. Žiadame adekvátnu sumu za propagáciu ich značky, tzv. product placement“.  Za predbežne zložité označil Kaliňák rokovania s IMAX Corporation, širšiu verejnosť však upokojuje: „Buď ich vyvlastníme, alebo založíme náš vlastný štátny AJMEKS.“

 

Minister vnútra predbežne odmietol odhadnúť, koľko by mohol štátny rozpočet získať z tržieb za premietanie 3D Gorily a z mediálnych partnerstiev s domácimi a zahraničnými subjektmi, firmami a investičnými skupinami, ktoré sa v príbehu vyskytujú. 

 

„Treba brať do úvahy, že táto vec je živá a vyšetrovanie je v progrese,“ povedal Kaliňák a požiadal o trpezlivosť.

 

Médiá v tejto súvislosti uviedli, že dozorujúci prokurátor požiadal o navýšenie príslušníkov špecializovaného tímu Gorila o ďalších členov. Pre MoBa Kováčik upresnil, že v tomto čase ide predovšetkým  „o zručných animátorov“.

 

Prípadné problémy tak môže spôsobiť už len investičná skupina Penta, ktorá požiadala o registráciu ochrannej známky Gorila, Gorila 3D a 3D Gorila. “Keď ochrannú známku získame, gorily zakážeme. Skrátka zmiznú z povrchu zemského natrvalo”, uviedol jeden z právnikov jedného z právnických tímov jednej z právnických kancelárií skupiny.

 

-jp-, obrázok z timshapcott.wordpress.com

 

Ak sa Vám článok páčil, podporte ho na vybrali.sme.sk, Facebooku alebo inej sociálnej sieti. Dobré sa síce šíri samo, ale dá sa tomu aj pomôcť. Ďakujeme! 

pošli na vybrali.sme.sk

čítajte viac v rubrike z domova

Bratislava oslavuje: cyklochodník bol lacný, garáž bude menšia

BRATISLAVA, (MoBa) V Bratislave sa opäť dejú veci. Obrovské víťazstvo primátora Ftáčnika nad developerom na Kollárovom námestí oslavujú občania spontánne v uliciach.…

Imunitu vezmú poslancom a vrátia občanom

Sústredený tlak a vytrvalosť. Piatkový anti-gorilí protest v Bratislave prinútil zodpovedných činiteľov konať.…

Hlina chce výjazdové rokovanie parlamentu na Marse

BRATISLAVA, BAJKONUR (MoBa) Aktívny poslanec Alojz Hlina pokračuje vo svojom spravodlivom ťažení.…