404 Hospodársky zázrak v Žehre: Mižigár možno dostane Nobelovku! « Moral&Banal

Hospodársky zázrak v Žehre: Mižigár možno dostane Nobelovku!

ŽEHRA, (MoBa) Sen Roberta Fica o istotách, ktoré si ľudia skutočne zaslúžia, sa začína stávať realitou. Prvá lastovička sa objavila v populárnej obci Žehra. Je známe, že miestne zastupiteľstvo tam v ostatných komunálnych voľbách obsadili zástupcovia Prvej žehrianskej Komúny. Že si hlasy svojich voličov skutočne zaslúžili, žačínajú dokazovať v posledných dňoch.

 

Na poslednom rokovaní miestneho zastupiteľstva poslanci schválili návrh, podľa ktorého bude odber elektrickej energie v ubytovacích jednotkách, obývaných členmi komúny, platiť obec z vlastného rozpočtu. Obyvateľov tak ušetria stresujúcich zážitkov s neustálym odpájaním zo strany kapitalistických vykorisťovateľov.

 

Nezávislí pozorovatelia predpokladajú, že pri tomto skutku sa realizácia myšlienky siahajúcej až k Platónovi zďaleka nekončí. Žehrianska komúna uvažuje aj o bezplatných obedoch a voľnom prístupe k Digi TV.

 

Myšlienka zaujala aj v ďalekom Izraeli. Starosta obce Žehra Ivan Mižigár konzultantov z Tel Avivu neprijal s tým, že si do svojej filozofie nenechá nikoho kibucovať. Otázne je, ako pochodia vierozvestovia Matovič a Hlina, ktorí sú už na ceste so svojim karavanom lásky.

 

Časť obyvateľov, ktorí sa odmietli ku Komúne pripojiť sa búri, pretože im budú účty za elektrickú energiu chodiť aj naďalej. „Mali sa k nám pridať. Oni sa chcú oddeľovať a toto je ovocie ich snahy. Keby boli s nami, tiež by mali elektriku zadarmo“, uviedol Mižigár.

 

Tomu reálne hrozí aj laureatúra na Nobelovu cenu za ekonómiu. „Celý svet sa zmieta v kríze, ekonómovia i analytici si lámu hlavy, ako pomôcť obyčajným ľuďom, a hľa, v malebnej slovenskej obci žije génius, ktorý celý problém vyriešil. Ľudia skrátka za veci nemusia platiť“, rozplýval sa vysokopostavený člen kráľovskej akadémie, ktorý nechcel byť menovaný, aby náhodou neznížil Mižigárove šance. „Ivan Mižigár by sa výborne vynímal vedľa Baracka Obamu a jeho Nobelovej cene za mier“, uzavrel dojatý akademik.

-km-

pošli na vybrali.sme.sk

čítajte viac v rubrike ekonomika

M. Filko: Zdravý zrak je luxus. Bude zdanený.

BRATISLAVA, (MoBa) Nový šéf Inštitútu pre finančnú politiku Martin Filko sa s deficitom babrať nebude.…

Daň z príjmu stúpne: občania aj firmy oslavujú

BRATISLAVA, (MoBa) Dočkali sme sa. Premiér Róbert Fico ohlásil zvyšovanie daní.…

Plyn opäť zlacnie, tentokrát o 135%!

BRATISLAVA, (MoBa) Nastupujúci premiér Robert Fico v sobotu potrvrdil nomináciu Petra Kažimíra do funkcie ministra financii.…