404 Daň z príjmu stúpne: občania aj firmy oslavujú « Moral&Banal

Daň z príjmu stúpne: občania aj firmy oslavujú

BRATISLAVA, (MoBa) Dočkali sme sa. Premiér Róbert Fico ohlásil zvyšovanie daní. Daň z príjmu právnických osôb stúpne na pekných 23%. Pre fyzické osoby s vysokým platom stúpne na 25%.
 
Pani Anna, bufetárka z Kysaku sa teší: „Je to dobrá správa pre nás, obyčajných ľudí. Bohatí si tiež musia utiahnuť opasky. My chudobní máme opasky Rolex od Vietnamcov a keď ich príliš uťahujeme, trhajú sa. Len nerozumiem, prečo majú právnici platiť menej, ako bohatí“, povedala.
 
Teší sa aj Republiková únia zamestnávateľov (RÚZ). Zvýšenie daní prispeje do štátneho rozpočtu, firmy nebudú vymýšľať sprostosti a štát tak môže vybraté peniaze múdro investovať. Napríklad do dotácii na novovytvorené pracovné miesta pre mladých. „Je to také ekonomické perpetuum mobile“, povedal po spoločnom brífingu RÚZ a Ministerstva financií odborník na štátno-firemné perpetuum mobile Jozef Špirko. Minister Peter Kažimír sa za asistencie svojich vnútorných démonov súhlasne zašklebil.
 
Rozvášnených občanov, ktorí nepochopili genialitu nápadu utešoval aj poslanec Štefan Kuffa z Obyčajných ľudí: „Nebojte sa, veľa zarábať je predsa choroba. A týka sa len málo ľudí. U nás v hospici som osobne videl len jedného človeka, ktorý zarábal viac, ako 600 Eur a aj on to už mal nahnuté.“
 
Oslavný status pána poslanca Kolesíka v čase uzávierky ešte nebol na svete, ale nepochybne sa dočkáme.
-jpp-

pošli na vybrali.sme.sk

čítajte viac v rubrike ekonomika

Plyn opäť zlacnie, tentokrát o 135%!

BRATISLAVA, (MoBa) Nastupujúci premiér Robert Fico v sobotu potrvrdil nomináciu Petra Kažimíra do funkcie ministra financii.…

M. Filko: Zdravý zrak je luxus. Bude zdanený.

BRATISLAVA, (MoBa) Nový šéf Inštitútu pre finančnú politiku Martin Filko sa s deficitom babrať nebude.…

Hospodársky zázrak v Žehre: Mižigár možno dostane Nobelovku!

ŽEHRA, (MoBa) Sen Roberta Fica o istotách, ktoré si ľudia skutočne zaslúžia, sa začína stávať realitou.…