404 Bratislavský kraj sa zmení na Bratislavský Kras « Moral&Banal

Bratislavský kraj sa zmení na Bratislavský Kras

BRATISLAVA, (MoBa) Príroda je najmocnejšia čarodejka. Sila vodného živla, ktorý si tisíce, možno aj milióny rokov razí svoje podzemné cestičky a vytvára tak dychvyrážajúce podzemné kulisy, je na Slovensku dobre známa. Úkazy, ktoré sa túto zimu prejavili na celom Slovensku sú však svetovým unikátom.

 

Po inšpekcii odborníkov z UNESCO boli okamžite zakázané akékoľvek zásahy a územie celej Slovenskej republiky sa zmení na sieť národných parkov svetového významu.

 

“O tom, čo dokáže voda, sme mali pomerne veľké znalosti, ale návšteva SR nám definitívne otvorila oči. Proti prírode sa nedá bojovať, tento odkaz treba prenechať ďalším generáciám. Krasové útvary, ktoré vznikli na slovenských cestách sú od dnes súčasťou svetového prírodného dedičstva UNESCO”, uviedol islandský odborník.

 

S týmto opatrením nebudú spojené takmer žiadne náklady. Bratislavský kraj sa skrátka zmení na Bratislavský Kras. Podobne sa bude postupovať aj v ďaľších krajoch, aktuálne už Krasoch.

 

Inšpektori sa nevenovali len cestám. Po obhliadke bratislavskej Hlavnej stanice okamžite schválili grant vo výške 3 miliardy eur na výskum života v takýchto podmienkach. “Množstvo čpavku a rôznych kyselín namerané na území stanice, sú podľa všetkých dostupných informácii nezlúčiteľné so životom. V spolupráci s NASA a firmou Space-X ideme skúmať, ako je možné, že sa tu život napriek tomu udržal”, uviedol šéf oblasti extraorbitálneho výskumu NASA.

 

Bezdomovci z okolia stanice boli okamžite umiestnení do karantény a skúmajú ich chemické zloženie. Tieto dáta by mohli dať vedcom odpoveď, ako prežiť na Marse, či iných planétach bez skafandrov a dýchacích prístrojov. V prípade úspechu by staniční bezdomovci mohli tvoriť posádku prvého ľudského výsadku na Marse. Podľa prvých správ sú totiž schopní zdieľať palivovú nádrž spolu s nosnou raketou, žiadnu inú potravu ani tekutiny nepotrebujú.

Ak sa vám článok páčil, ďakujeme za podporu na vybrali.sme, či iných viac, či menej sociálnych sieťach.

-aď-

 

pošli na vybrali.sme.sk

čítajte viac v rubrike z domova

Kastelán z Krásnej Hôrky sa sťahuje do hausbótu!

BRATISLAVA, (MoBa) Nedávne nešťastie na hrade Krásna Hôrka pohlo emóciami väčšiny národa.…

Pravica venovala Róbertovi Ficovi 100 dní!

BRATISLAVA, (MoBA) Politická scéna sa začína normalizovať. Po úvodných nesvároch, taľafatkách a detinských hádkach začína svitať na lepšie časy.…

R. Fico: Prepad v konkurencieschopnosti? Sme len na polceste.

BRATISLAVA, (MoBa) V rebríčku konkurencieschopnosti Slovensko úspešne klesá už šiesty rok.…