404 Bratislava oslavuje: cyklochodník bol lacný, garáž bude menšia « Moral&Banal

Bratislava oslavuje: cyklochodník bol lacný, garáž bude menšia

BRATISLAVA, (MoBa) V Bratislave sa opäť dejú veci. Obrovské víťazstvo primátora Ftáčnika nad developerom na Kollárovom námestí oslavujú občania spontánne v uliciach. Primátor, vedený logikou a zdravým rozumom zabránil skaze. Garáže pod Kollárovym námestím, ktoré developerovi údajne za pekný úsmev a multifunkčný zastrihávač 2 v 1 (na fúzy a chlpy v nose) venoval populárny ex-primátor Ďurkovský, budú menšie.

 

“Pri stavbe garáží síce aj tak stavbári zničia celý park, ale našim prínosom je, že nakoniec budú tie garáže menšie. Park síce aj tak nebude, ale garáž bude mať menšiu kapacitu. Považujem to za víťazstvo zdravého rozumu”, uviedol primátor.

 

To však nie je všetko. Očierňovacia kampaň Mossadu, ŠTB, Skupinky a zväzu (dô)chodcov pokračuje. Títo spoločne napadli magistrát, že namaľovanie čiar pre cyklochodník na nábrežnej promenáde bolo predražené. Bratislavský magistrát sa bráni, že štyritisíc eur bola adekvátne premrštená suma.
 

„Ako viete, pána Ftáčnika podporovala vo voľbách na primátora strana Smer. Doteraz sa im za to nemal ako odvďačiť, preto urobil aspoň toto symbolické politické gesto. Maľovanie čiar sme riadne verejne obstarali a zo súťaže sme vyradili najdrahšiu a najlacnejšiu ponuku,“ povedal nám charizmatický hovorca primátora Ing. PhDr. Ľubomír Andrássy.

 

To zároveň vysvetľuje, prečo sú čiary široké až 25 centimentrov. „Bola síce aj ponuka s 15-centimetrovými čiarami, možno by stačili, bola to však, bohužiaľ, najlacnejšia ponuka. Musím však občanov Bratislavy upozorniť, že sme vyradili aj oveľa drahšieho účastníka súťaže. Ten ponúkol 50-centimetrové čiary, pripravené na osadenie prípadných konštrukcií mýtneho systému pre cyklistov,“ uviedol hovorca bratislavského primátora, pričom poznamenal, že toto gesto demonštruje, že primátor Ftáčnik nie je politicky napojený na žiadne politické a záujmové skupiny. Hovorca s nadprirodzeným úsmevom dodal, že celá infraštruktúrna operácia vyšla len o čosi drahšie ako jeho obľúbené košele Burberry, v akých poskytuje rozhovory pre médiá. “Ak by sa to predsalen niekomu nepozdávalo, obstaráme zmazanie hrubých čiar a vyhlásime súťaž na nové, tenšie,” dodal.

 

Zaujímali sme sa aj o okrajové názory občanov, či rozšírená cyklotrasa nekazí promenádu pre využitie chodcami. „Sme moderná samospráva, ktorá počúva hlasy občanov. Až bude napríklad toľko tenistov ako cyklistov, sme pripravení vybudovať tenisové kurty na Hviezdoslavovom námestí. Chodci majú dostatok priestoru na realizáciu napríklad v prevádzkach Billa, ktoré už dnes zaberajú 90% plochy Starého Mesta a pripravuje sa ich ďalšie rozšírenie”.

pošli na vybrali.sme.sk

čítajte viac v rubrike z domova

Tisíce ľudí oslavovalo znovuzvolenie Hermana van Rompuya

BRATISLAVA, BRUSEL (MoBA) Tisíce ľudí vyšlo v piatok do bratislavských ulíc spontánne osláviť znovuzvolenie Hermana van Rompuya za prezidenta Európskej Únie.…

Róbert Fico postaví národný futbalový štadión!

BRATISLAVA, (MoBa) Dočkali sme sa! Po rokoch trápenia má ubolený slovenský futbalový fanúšik nádej na lepšie časy.…

Získa Priam Demokracia nové tváre z showbiznisu?

BRATISLAVA, (MoBa) Opčianske združenie Priam Demokracia v týchto dňoch hľadá nové tváre pre svoju nedávno spustenú kampaň za lepšie Slovensko bez systému.…